YAZI İÇERİĞİ

Aşağıda, şarkının Güfte ve Bestecisi ile Makamı belirtilmiştir.

Bestecisine ait Biyografisini bulabilirsiniz.

Şarkıların notaları, Bestecilerin biyografileri ile ilgili yararlandığım Sayın Salih Bora ve Nota Arşivleri.com sitesine, tüm yayın içeriklerini karşılıksız paylaştıkları için sonsuz teşekkür ediyorum. 

Aramak istediğiniz şarkıyı sayfamızın en üstünde

yer alan "Arama Çubuğu" ile bulabilirsiniz.

Hayat budur sevgilim geçenler unutulur karaoke

Söz: Bilinmiyor

Müzik: Hüseyin Mayadağ

Makam: Hüzzam


Hüseyin Mayadağ, 1915 yılında Selânik’te dünyaya gelmiş, 1916 yılında ailesi ile birlikte İstanbul’a yerleşmiştir. Çocukluk ve tahsil yılları da İstanbul’da geçmiştir. Çok iyi bir ud çalan Faik Fuat Bey’in oğludur. Kendisi de daha henüz on yaşında iken babası ile beraber şarkı geçmeye başlamıştır.


Daha sonra İzmir’e giderek Rakım Elkutlu‘dan uzun süre musiki dersleri almış, aynı zamanda Tokadzade Şekip Bey’den edebiyat dersleri alarak, devrinin kıymetli varlıkları arasına girmiştir. Bu eğitimi sayesinde bestelerinin güftesini de kendisi yazmaya başlamıştır.


100 kadar bestesi vardır. Hicaz makmındaki “Söyle derdini kaç yıl çekecek“, Hüzzam makamında bestelediği “Hayat budur sevgilim” şarkıları ile musiki dünyasında adını duyurmuştur. Hüseyin Mayadağ, 25 Kasım 1965 tarihinde Vatan Caddesi’nde geçirdiği trafik kazasıyla hayat gözlerini yummuş ve Şişli Mezarlığı’ndaki aile karbistanına defnedilmiştir.

Kaynak: Salih Bora

5 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, Pop Şarkılar için hazırlanmış Yüzlerce Karaoke, Nota arşivi