YAZI İÇERİĞİ

Aşağıda, şarkının Güfte ve Bestecisi ile Makamı belirtilmiştir.

Bestecisine ait Biyografisini bulabilirsiniz.

Şarkıların notaları, Bestecilerin biyografileri ile ilgili yararlandığım Sayın Salih Bora ve Nota Arşivleri.com sitesine, tüm yayın içeriklerini karşılıksız paylaştıkları için sonsuz teşekkür ediyorum. 

Aramak istediğiniz şarkıyı sayfamızın en üstünde

yer alan "Arama Çubuğu" ile bulabilirsiniz.

İçin için yanıyor karaoke

Söz: Şekip Ayhan Özışık

Müzik: Şekip Ayhan Özışık

Makam: MuhayyerkürdiŞekip Ayhan Özışık, 1932 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. İlk öğretimine Ankara da başlayıp İstanbul Haydarpaşa lisesinde tamamlamıştır. Müzikle küçük yaşlarda ilgilenmiştir. Ud çalmaya heveslense de babasının isteği ile keman dersleri almıştır.


İlk hocası Emin Ongan‘ dır. Askerliğini yedek subay olarak 1954 yılında tamamlamış ve 1955 yılında Türk müziği konservatuarına, 1958 yılında da Ankara radyosuna girmiştir. 1966 yılına kadar Ankara radyosunda çalışıp bir çok eserini bu dönemde yapmıştır ki bunlardan en önemlisi “Belki bir sabah geleceksin” isimli şarkısıdır.


Şekip Ayhan Özışık besteleri

Kendisi üstün bir ud virtiyözüdür. 50’li yillarda beste yapmaya başlamış, 70’lerin sonlarına doğru gayet üretken bir besteci profili çizmiştir. Eserlerinden bazıları o dönem Türk filmlerinde fon müziği olarak kullanılmıştır.


Türkiye’ de ilk altın plak grafson şirketi tarafından “İçin için yanıyor” adlı eserine verilmiştir. Şekip Ayhan Özışık, son yıllarını yakalandığı gırtlak kanserinden dolayı çok kötü geçirmiştir. Hatta son bir kaç yıl konuşma yetisini de kaybetmiş ve 1981 yılında hayata gözlerini yummuştur. Kaynak: nevsehir.gov.tr

Kaynak: Salih Bora

0 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, Pop Şarkılar için hazırlanmış Yüzlerce Karaoke, Nota arşivi